Į ką reikia atsižvelgti, pasirenkant dujinį apšildymo katilą?

Reklama - grindinio šildymo sistemos pigiau e-grindinissildymas.lt

Į ką reikia atsižvelgti, pasirenkant dujinį apšildymo katilą?

Pirmiausia , pasirenkant tinkamiausią apšildymo katilą, reikia kreiptis į šiluminės technikus projektuotojus kurie, atsižvelgdami į pastato plotą, panaudotas statybines medžiagas, planuojamą karšto vandens sunaudojimą ir t.t., apskaičiuos reikalingą galingumą šildymui ir karštam vandeniui ruošti.

Praktikoje, o ypač nedideliems butams, šildymo galingumas apskaičiuojamas apytikriai – pagal algoritmą 1 kW šildymo galingumo į 10 m2. Taip nustatomas maksimalus šildymo galingumas, kuris būtų reikalingas šaltą žiemą.

Pasirenkant šildymo katilą, reikia būtinai apgalvoti planuojamą karšto vandens sunaudojimą. Taip, pavyzdžiui, 80 m2 dydžio bute šildymą gali užtikrinti ir maždaug 10 kW katilas, bet šis galingumas negali garantuoti pakankamo karšto vandens kiekio dušui arba voniai. Todėl JUNKERS Lietuvos rinkoje siūlo prie sienos tvirtinamus šildymo katilų modelius, turinčius galingumo moduliacijos diapazoną (galingumas automatiškai priderinamas konkrečiai paklausai), pavyzdžiui, Euroline – nuo 8 iki 23 kW. Tai reiškia, kad šildymo režime šis katilas gali veikti, pavyzdžiui, 10 kW galingumu, savo ruožtu, šildant karštą vandenį, jis, esant poreikiui, dirbs pilnu galingumu.

Reikia atsiminti, kad kombinuoti šildymo katilai (užtikrinantys kaip šildymą, taip ir karšto vandens paruošimą ) negali komfortabiliai užtikrinti vienu metu karšto vandens kiekio dviem dušams arba dviems vonioms. Šiuo atveju pasirenkamas šildymo katilas su karšto vandens paruošimo talpa, kuris yra brangesnis, bet sprendimas yra komfortabilesnis. Priklausomai nuo reikalingo šildymo sistemos sprendimo (pavyzdžiui, kaip radiatoriai, taip ir šildomos grindys), katilas komplektuojamas su atitinkama automatika.

Antra, reikia atsižvelgti ne tiktai įkatilo techninius parametrus, bet ir į jo gamintoją ir tiekėją. Ir geriausia mašina neturės jokios vertės, jeigu neįmanoma jos techninė priežiūra ir atsarginių dalių įsigijimas.

delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas