Kodėl vanduo taip sveika?


Žinome, kad žmogaus kūnas susideda beveik iš 2/3 vandens, kuris tirpina ir transportuoja gyvybiškai svarbias medžiagas ir aprūpina jomis kūno ląsteles. Taip pat pašalina iš kūno nereikalingas medžiagas ir reguliuoja kūno temperatūrą. Be to, mūsų kūnas beveik 2,5 litrų skysčių praranda, einant ant tualeto, kvėpuojant ir...prakaituojant. Todėl turime būtinai prarastus resursus papildyti, dar kol mūsų neaplankė troškulys, nes organizmas pats pasigamina labai mažą kiekį skysčių. Taigi, savo kūnui labai padedame valgydami sriubas, vaisius ir daržoves, kurių sudėtyje taip pat yra daugiau kaip 90% vandens, mineralinių medžiagų ir vitaminų.
Todėl, ar vandentiekio, ar iš butelio mineralinis vanduo - malšina troškulį, padeda palaikyti gerą darbingumą ir geras kūno formas. Tai gyvenimo eliksyras. Jo sudėtyje mineralai ir kiti cheminiai elementai, apie kuriuos rašoma ir ant mineralinio vandens butelio etiketės. Pirkėjas gali perkant pasirinkti idealiai aukštą kalcio (virš 150 mg / l), magnio (virš 50 mg / l), arba žemą natrio (mažiau 10 mg / l) , ar chlorido, kiekį; prisotintą deguonimi, kurio kiekis taip pat skirtingas.
Dar kol vasara mums nepasakė “viso geriausio...” ir esame su draugais, šeima paplūdimyje ar prie ežero, nepamirškime mažo ritualo -išgerti kartu mineralinio vandens, paskaninto obuolių sultimis ir ledo gabalėliais, įspaudę citrinos sulčių ar įsidėję (dėl kvapo ar spalvos) pora lapelių mėtų. Smagu ir namuose, apmąstant dienos rūpesčius, ar norint juos kuo greičiau pamiršti - puodelis žolelių arbatos.
delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas