ĮMONĖS PAVADINIMAS

Pasirinkti įmonei pavadinimą pakankamai sunku, ypač kai įmonė planuoja vystyti skirtingas verslo sritis pvz. statybą ir bulvių auginimą. Kad nebūtų nesusipratimų geriau pasirinkti atskirus prekių ženklus statybai, bulvių auginimui ir juos atskirai populiarinti.
Įmonės pavadinimas turėtų būti nesusijęs nei su viena veikla, išskyrus atvejus kai viena sritis bus labai stipriai išvystyta, o kita sudarys labai maža dalį Jūsų verslo.
Pavadinimas turėtų kiek įmanoma atspindėti ir verslo sritį. Keistai atrodytų elektros prekėmis prekiaujanti įmonė kurios pavadinimas ,,Karatas“ ar ,,Dūmelis“.
Čia ir prasideda sunkumai. Pavadinimai, kuriuos Jūs buvote sugalvoję dažniausiai jau būna užimti. Kol sugalvosite dar vieną tinkamą praeis dar laiko.

Pavadinimas turėtų būti:

Trumpas. Tačiau labai sunku tokį sugalvoti. Pradedama galvoti apie Dievus, mitines būtybes ir kitus sutvėrimus. Verta pagalvoti apie sudurtinius žodžius, nes tai plačiai paplitęs pavadinimų sugalvojimo būdas.

Lengvai įsimenamas. Sunku atsiminti įmantrų žodį paimtą iš tarptautinių žodžių žodyno pvz. ,,Baliustrada‘‘

Lengvai tariamas. Nemalonu kai užsakovui pristatant įmonės pavadinimą jis kelis kartus paprašo patikslinti, norėdamas įsitikinti ar teisingai suprato.

Lengvai rašomas. Gerai kai nėra š, ž, ą, ch, raidžių pavadinime.

Jeigu jau sugalvojote pavadinimą, dabar turite pasitikrinti ar jis yra ,,laisvas“ t.y. tokiu pavadinimu nėra įmonės, domeno, ar jis bus tinkamas registracijai Lietuvos Respublikos valstybiniame patentų biure.

 

 

delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas