Mažas biudžetas išmokys geriau reklamuotis


Reklamos rinka pastaraisiais mėnesiais keičiasi gana įdomiai: vienos įmonės visiškai stabdo reklamą, kitos, priešingai, reklamuojasi daugiau, agresyviau ir ieško naujų formų.
Robertas Kijosakis - JAV rašytojas, investuotojas, verslininkas ir ugdytojas, taip komentuoja rinkodarą krizės laikotarpiu: net blogaisiais ekonomikos laikais viena rinkodaros taisyklė nekinta - norėdamas daugiau gauti, turi daugiau ir išleisti.
“Turiu gerą ir blogą naujienas. Geroji ta, kad kitąmet turėsite keliais konkurentais mažiau, nes jie bus pasitraukę iš verslo. Blogoji žinia ta, kad tai jūs galite būti pasitraukę iš verslo,“ – sako R. Kijosakis.
Išliks ne tik tos įmonės, kurios pertvarkys savo verslą ir optimizuos kaštus, bet ir reklamuosis daugiau ir agresyviau nei konkurentai.
Verslas, kuris reklamuojasi tuomet, kai kiti mažina reklamos išlaidas, turi didesnių galimybių išlikti ir išaugti net ekonomikai smunkant.
Sumažėjus vartojimui, reklamos biudžetus mažinančios įmonės linksta į pigesnes alternatyvas, tokias kaip elektroninė rinkodara ir ryšiai su visuomene.

Dėl elektroninės rinkodaros efektyvumo kartais vis dar ginčijamasi, bet Lietuvoje plintant interneto pasiekiamumui tai jau nebeturėtų kelti diskusijų. Svarbiausia nusistatyti, kokias tikslines grupes turi pasiekti elektroniniai pasiūlymai.

Smulkus ir vidutinis verslas kuo daugiau informacijos apie savo produktus klientams ir kitoms tikslinėms grupėms įdomios medžiagos, paslaugų gali perkelti į elektroninę erdvę. Pavyzdžiui, atspausdinti reklaminiai leidiniai, jei siekiame geros kokybės, yra gana brangūs. Nepigu ir juos siųsti klientams paštu. Tad elektroniniu formatu leidinius galima sukelti į interneto svetainę, o besidominčius nukreipti į tą tinklalapį, kuriame leidinį galima rasti PDF formatu.

Elektroniniai reklaminiai laiškai – dažna rinkodaros priemonė. Pavyzdžiui, iki šiol aktyviai, dažnai ir visiškai neefektyviai savo reklamėles į gyventojų pašto dėžutes mėtantys langų gamintojai jau ėmėsi ir elektroninės rinkodaros, apie savo produkciją ir akcijas informuodami el. paštu. Svarbiausia, kad tokie laiškai netaptų interneto šiukšlėmis ir taip neatbaidytų potencialių klientų.

Gana nebrangi rinkodaros priemonė yra tikslingai plėtojami ryšiai su visuomene. Informaciją apie įmonę, naujienas ir svarbius įvykius paskleisite aktyviai išnaudodami interneto svetainės galimybes ar platindami gerai parašytus ir aktualius pranešimus spaudai.
Grįžtamąjį ryšį nustatysite stebėdami svetainės lankomumo statistiką, publikacijas internete ir spausdintinėje žiniasklaidoje bei skaičiuodami besidominčiųjų Jūsų prekėmis ar paslaugomis paklausimus. Plačiau apie ryšius su visuomene kaip rinkodaros priemonę skaitykite čia.
Mažas reklamos biudžetas ne visuomet yra katastrofa. Tai gali būti ir gera mokykla ieškant efektyviausių rinkodaros priemonių.

delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas