Viskas apie namą

Viskas apie namą
Kaip rinkits projektą? Kokio namo man reikia?
architektas S.Čia pateikiu informaciją į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis namą. Tai padės jums lengviau apsispęsti, sutaupyti laiko, išvengti galimų klaidų. Kiekvienas atvejis yra perdaug unikalus, tad pateikiama bendra informacija. Nebūtinai visos taisyklės turi tilpti viename name, dažniausiai tai neįmanoma, tenka kažką aukoti ar kažko atsisakyti.

Taigi, pradedam:
1. NAMAS BENDRAI
•Dydis. Namo dydį pagrinde apsprendžia kambarių skaičius, o kambarių skaičių - šeimos dydis. Namą reikia planuoti ne tik pagal šios dienos, bet ir planuojamos šeimos narių skaičių. Dažniausiai namas projektuojamas 3-4 asmenų šeimai. restesnis atvejis 5 asmenys. Skaičius svarbus ir žvelgiant daug toliau į ateitį - kai reikės jums arba jūsų vaikams namą parduoti, tarkim po 20-30 metų. Todėl kiekvienas namas turėtų būti tinkamas gyventi bent 4 asmenų šeimai. Toks namas visada bus paklausus. Taigi paklausus namas turi turėti bent 3 miegamuosius, svetainę, 1-2 sanmazgus, virtuvę, katilinę bei šiokį tokį sandėliuką. Apie garažą bus kalbama atskirai. Taigi vidutinis paklausus namas turėtų būti 120-140kv.m. be garažo. Dydį dar apsprendžia ir finansai. Didelis namas gražus popieriuje, bet visada įvertinkit ar tikrai to jums reikia. Nes viską reikės šildyti, tvarkytį, įrengti.

•Garažas. Vienos nuomonės, reikalingas garažas ar ne, NĖRA IR NEBUS. Minusai : garažas sudarys 20-30% jūsų namo tūrio. Šį tūrį jūs turėsit įrengti (sienos, pamatai, stogas, vartai, langai), tvarkyti ir bent kažkiek šildyti. Temperatūrų skirtumas žiemos metu skatina automoblio koroziją. Pliusai: didžiulis komfortas tiek vasarą, tiek lietaus metu, tiek žiemą. Saugumas. Rinkitės kas svarbiau. Garažas gali būti arba integruotas į namo tūrį, arba projektuojamas kaip priestatas prie namo. Geresnis variantas yra antras, nes tada galima bendrą garažo ir namo sieną izoliuoti šilumine izoliacija, arba garažą apskirtai baigti statyti antru etapu, kai jau įsikeliate gyventi į namą. Nes garažo statyba vistiek pareikalaus bent tiek investicijų, kiek kainuotu apšiltinti ir nutinkuoti namo fasadus...o gal ir daugiau. Kai garažas būna integruotas į namo tūrį - reiktų izolioti ne tik sieną bet ir lubas. Viduje gali girdėtis triuksmas, galimi didesni šilumos nuostoliai, nes name turėsite šaltą patalpą.
•Aukštų skaičius. Vienos nuomonės taip pat nėra. Aukštų skaičių apsprendžia gruntas ir sklypo dydis. Jeigu prastas gruntas, tikrai nenorėsite įrengti DAUG brangių pamatų vieno aukšto namui, kuris užims daug daugiau žemės ploto, kas reiškia daugiau pamatų. Esant prastam gruntui ar mažam sklypui, reiktų rinktis 2 aukštų namą. Yra paplitęs mitas, kad vieno aukšto namą pastatyti daug pigiau. Tai netiesa. Jūs sutaupote perdangą, laiptus, bet išleidžiate dar daugiau didesniam pamatų, stogo (brangiausios namo dalys) įrengimui. Jau nekalbant apie tai, kad tikriausiai ir šildymo sistemą bei komunikacijas name teks vedžioti ilgesniais atstumais, kas reiškia didesnius šilumos nuostolius. Kadangi šiltas oras kyla į viršų, vieno aukšto name jis neturi kur dėtis ir išeina tiesiai per DIDELĮ stogo plotą. Vieno aukšto name jūs tikriausiai vistiek įrenginėsite pastogę, medinę perdanga, ant kurios suksite lubas. Visa tai taip pat kainuoja. Dviejų aukštų namo (bet tokio pat ploto kaip vieno aukšto) bus mažesnis pamatų, stogo plotas. Jeigu šeimoje tik 2-3 asmenys, šiai dienai galite įsrengti tik 1-ą aukštą ir jame puikiai gyventi. Mansardą įsirengti visada suspėste ir vėliau. Juk taip norisi kuo greičiau įsikelti…
2. ORIENTACIJA
Čia pateikiu nusistovėjusias taisykles, kur kokios patalpos turėtų būti (bet nebūtinai visos patalpos turi atitikti 100 proc, tai neįmanoma):

•Šiaurė. Mažai saulės, galimi šiaurės vėjai. Čia gali būti : garažas, katilinė, darbo kambarys, sandėliukas, galbūt virtuvė.
•Rytai. Saulė intensyvi ryte, bet žemą gali greit atšalti. Čia gali būti : virtuvė, vonia, svečių kambarys, šeimininkų miegamasis.
•Pietūs. Geriausia namo pusė. Tiek vasarą, tiek žiemą. Čia gali būti : valgomasis,svetainė,žiemos sodas, terasa.
•Vakarai. Vakarinė saulė gali būti per stipri. Čia gali būti : valgomasis,svetainė, terasa, vaikų miegamieji.

Ar ši informacija jums buvo naudinga? Gal turite pasiūlymų / patarimų? Brūkštelkit info@pigusnamuprojektai.lt

delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas