TSM Ceramic danga tai naujos kartos termoizoliacija

TSM Ceramic danga tai naujos kartos termoizoliacija

Saulės baterijos

TSM Ceramic tai mikroskopiniai tuščiaviduriai keramikiniai apskritimai, kurie yra skystos kompozicijos, susidedančios iš sintetinio kaučiuko, akrilinių polimerų ir neorganinių pigmentų. Ši kombinacija daro medžiagą lengva, lanksčia ir tampria. Medžiaga turi geras sukibimo su paviršiumi savybes, kuri po išdžiuvimo sudaro elastingą dangą

TSM Ceramic skirta dengti visokiu formų ir sunkiausiai prieinamus objektus. Gali būti naudojama sienoms dengti, pastatų lubų ir stogų, vamzdynų, garo katilų, vidinių transporto priemonių sienelių, refrižeratorių, šaldymo kamerų danga ir kitose srityse. Veikiant TSM Ceramic sūriu rūku 4000 valandų nebuvo pastebėta jokių korozijos ar įrimo veiksnių.

TSM Ceramic gali būti užnešamas ant metalinių, betoninių, plytinių, medinių, plastikinių, guminių, kartoninių ir kitų paviršių. Paviršiaus temperatūra ant kurios gali būti užnešama medžiaga turi būti nuo + 1 C iki + 150 C. Paviršius ant kurio užnešama medžiaga turi būti švarus, nuriebalintas, be purvo ir rudžių.

TSM Ceramic medžiagos privalumai prieš standartinę izoliaciją.

 • Labai atsparus atmosferos kritulių poveikiui bei temperatūrų kaitai.
 • Labai atsparus saulės bei radioaktyviojo spinduliavimo poveikiui.
 • Rekordiškai žemas šiluminio laidumo koeficientas.
 • Ilgaamžis – garantinis laikotarpis 10 metų, eksploatacijos laikotarpis, išoriniam panaudojimui, daugiau kaip 20 metų.
 • Aukštas adhezijos laipsnis.
 • Turi antikorozinių savybių, nelaidus vandeniui.
 • Aukšta eksploatavimo temperatūra, iki +260 0С.
 • Šiluminio izoliavimo darbai nėra imlūs.
 • Lengvai atliekami remonto darbai bei lengvai aptinkami nutekėjimai.
 • Atsparus mechaniniams pažeidimams.
 • Galimybė panaudoti vamzdynų izoliavimui bei objektuose su sudėtinga konfigūracija bei sunkiai prieinamose vietose.
 • Ekologiškai švari, bei atitinkanti priešgaisrinius reikalavimus, medžiaga.

Išlaidų (sąnaudų) ekonomija

 • Darbo sąnaudų bei laiko sumažėjimas panaudojant medžiagą TSM Ceramic, dėl darbo su šia medžiaga paprastumo ir lengvumo.
 • Išlaidų, vamzdyno remontui pasibaigus garantiniam terminui, sumažėjimas, dėl to, kad nereikia demontuoti senos izoliacijos ir paruošti seno vamzdyno naujam izoliavimui.
 • Išlaidų, išsaugojant šiluminę energiją vamzdynuose, garo katiluose ir pan., sumažėjimas, dėl medžiagos TSM Ceramic aukštų šilumos izoliacijos savybių bei pilnos vamzdynų, garo katilų, sklendžių, perėjimų ir pan., izoliacijos, netgi ir sunkiai prieinamose vietose.
 • Galimybe, medžiaga TSM Ceramic, padengti tiesiogiai karštą paviršių, nenutraukiant šio termofikacinio mazgo arba garo katilo darbo.
 • Išlaidų šiluminės izoliacijos montavimui sumažėjimas, dėl to, kad sumažėjo technologinių operacijų, susijusių su vamzdynų apšiltinimu ir t.t., kaip izoliaciją panaudojant medžiagą TSM Ceramic.
 • Išlaidų vamzdyno remontui, iškilus avarinėms situacijoms, sumažėjimas, dėl to, kad sutrumpėja nutekėjimo, pažeidimų paieškos laikas bei nėra reikalingas senos izoliacijos demontavimas.
 • Išlaidų šiluminės izoliacijos remontui sumažėjimas, nes lyginant su standartinėmis izoliacijomis, yra padidėjęs garantinis laikotarpis.
 • Nėra išlaidų izoliacijos atstatymui, nes nėra galimybės ją panaudoti dar kartą.

Tsm Ceramic savybės

Antikorozinės

TSM – Ceramic turi aukšta adgrezijos laipsnį, kas įgalina izoliuoti dengiamą paviršių nuo vandens ir oro patekimo ir poveikio tuo pačiu pašalinant paviršinės korozijos ir rudžių susidarymo potencialą, skirtingai nuo įprastų izoliavimo būdu vata ir kitomis medžiagomis.

TSM – Ceramic ekologiškai nekenksminga medžiaga

TSM – Ceramic neturi savo sudėtyje nuodingų ar kenksmingų substancijų, kas leidžia dirbti su šia medžiaga patalpose be papildomos ventiliacijos. Medžiaga turi Rusijos ir Ukrainos Higieninius sertifikatus (šiuo metu ruošiamas Lietuviškas higienos sertifikatas). Kenksmingų medžiagų kiekis neviršija sekančių normų:

Pavadinimas Matavimo vienetas Reikšmė
Formaldehidas mg/m3 < 0,007
Amoniakas mg/m3 < 0,04
Stirolas mg/m3 < 0,002
Akrilonitrilas mg/m3 < 0,03
Benzolas mg/m3 < 0,08
Toluolas mg/m3 < 0,6
Ksilolas mg/m3 < 0,2
Metilmetakrilatas mg/m3 < 0,1

TSM – Ceramis – Sunkiai degi medžiaga

TSM – Ceramic izoliacinė medžiaga, kuri nepalaiko degimo. 1 mm. danga apanglėja prie 500 C, o irsta prie 840 C, išskirdama angliavandenio ir azoto rūgštį kas įtakoja liepsnos sklidimo sumažėjimą. Medžiaga atitinka priešgaisrinius reikalavimus, turi priešgaisrinius Rusijos ir Ukrainos sertifikatus (šiuo metu ruošiamas Lietuviškas priešgaisrinis sertifikatas) TSM – Ceramic užregistruotas Ukrainos standartizacijos ir metrologijos centro, (šiuo metu vyksta registracija Lietuvos sertifikavimo centre) Skysta izoliacija, užsineša kaip dažai ir veikia kaip termoizoliuojanti medžiaga

Panaudojimo sritys

Statyba

Gyvenamųjų ir gamybinių pastatų sienos, kaip iš išorės, taip ir iš vidaus.
Gyvenamųjų ir gamybinių pastatų stogai, kaip iš išorės, taip ir iš vidaus.
Metaliniai stogai.
Metaliniai statiniai
Angarai ir garažai
Elevatoriai
Po kraniniai balkiai
Apatinė tiltų dalis (sumažina prašalimą)

Šilumos energetika:

Šildymo sistemų vamzdžiai
Šiluminių trasų vamzdžiai, dujų trasų vamzdžiai
Vamzdžiai skirti perpumpuoti rūgščiai, azotui ir t.t
Oro kondicionavimo sistemos.
Vamzdžiai su šaltu vandeniu (kad nesusidarytu kondensacija)
Hidrantai, vandens šildytuvai ir boileriai.
Šilumos keitikliai.
Garo katilai.
Naftotiekiai antžeminiai ir požeminiai.
Karštos heminiu maišymų bakai.
Talpyklos ir bakai vandens,azoto, benzino, heminių reaktorių it t.t saugojimui.
Šaldymo kameros

Transportas

Automobilio, korpuso vidinės dalies, variklio skyriaus, stogo.
Karinių ir specialios paskirties transporto priemonių korpuso vidinės dalies.
Refrižeratoriai.
Automobilinės ir geležinkelių cisternos dėl įvairių skysčių
Laivų mašinų skyriai.
Laivų deniai ir vidinis laivų korpusas.
Skraidančių aparatų fiuzeliažas.

TSM Ceramic veikimo principas

Kaip žinome šilumos perdavimas gamtoje atliekamas veikiant keliems fizikiniams reiškiniams – pačio kūno šilumos pralaidumo, konvektyviniais šilumos mainais ir radiaciniu spinduliavimu. Todėl bet kokio fizinio kūno šilumos laidumas susideda iš aukščiau paminėtų trijų veiksnių.

Šilumos perdavimo koeficientas = kūno šilumos pralaidumo koeficientas + konvektyvinių šilumos mainų koeficientas + radiacinio spinduliavimo koeficientas.

TSM – Ceramic yra kapiliariai paprastas kūnas, besiskiriantis nuo tradicinių termoizoliuojančių medžiagų tuo, kad tarp garinė erdvė yra iškrautos būsenos. Tarp garinės erdvės (kuri randasi keramikinėse sferose) iškrovimas, žymiai sumažina, šios medžiagos, šilumos pernešimo konvektyvinių šilumos mainų dedamąją. Be to didelis keramikinių sferų atspindėjimo koeficientas žymiai sumažina, šilumos pernešimo radiacinio spinduliavimo dedamąją. lyginant su kitomis termoizoliacinėmis medžiagomis. Todėl TSM – Ceramic rezultatinis (efektyvus) šilumos laidumas labai mažas, kas leidžia medžiagai turėti labai aukšta ir efektyvia termoizoliaciją.

TSM Ceramiс pasižymi aukštu atspindėjimo procentu dėl iškrautų keramikinių ir silikoninių sferų aukštų atspindėjimo savybių. Iškrautos sferos žymiai sumažina efektyvų medžiagos TSM – Ceramic šilumos laidumą lyginant su kitomis panašios konsistencijos medžiagomis.

Straipsnis iš sauleselementai.lt

delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas