Kaip mokytis kalbų?

1. Mokykitės kalbos po truputį

Geriausia mokytis suskirsčius mokymosi medžiagą mažomis dalimis. Taip žmogus gali greičiau įsiminti medžiagą. Protas susieja mažus informacijos gabaliukus į vieną visumą.

2.  Sujunkite natūralų kalbos mokymosi būdą ir metodišką mokymosi būdą

Vaikai kalbų mokosi labai greitai ir jeigu mes imtumėme pavyzdį iš vaikų, mokytumėmės daug efektyviau. Natūralus mokymosi metodas yra visiškai priešingas metodiškam mokymosi būdui, kuris taikomas mokyklose.  Mokymasis sujungus abu mokymosi metodus gali jums atnešti daug naudos. Jums reikėtų kuo daugiau bendrauti su žmonėmis, kartu lankančiais kalbos kursus. 

3. Eikite į kiną

Vienas iš lengviausių ir įdomiausių būdų pasinerti į kitą kultūrą, nevažiuojant į užsienį, yra žiūrėti filmus užsienio kalba. Stenkitės filmus žiūrėti be subtitrų, net jeigu ir mažai suprantate. Nustebsite, kaip greitai išmoksite kai kuriuos žodžius. Na, o jei jau išties sunku, žiūrėkite filmus kartu su draugais. Tada jūs kartu bandysite išnarplioti prasmę ir bus smagiau mokytis. Subtitrai gali būti naudingi pažengusiems mokiniams. Jie gali padėti išmokti tikslius žodžių junginius ir jų reikšmes. 

4. Skaitykite

Vienas iš būdų mokytis užsienio kalbos yra skaityti laikraščius ta kalba. Tačiau, jei laikraščiai jums yra per sudėtingi, pabandykite skaityti žurnalus. Jei ir žurnalai per sunkūs, skaitykite komiksų knygeles. Jos yra paprastesnės, nes joms būdingi dialogai. Kai perprasite komiksų knygutes, pereikite prie žurnalų ir laikraščių. Skaitykite ne vien tik laikraščius ir žurnalus. Bandykite skaityti knygas. Jose rasite kitokią kalbą. Jai būdingi dialogai, šnekamosios kalbos elementai. Be to, įgysite daugiau praktinių žinių apie kultūrą.  Skaitykite kuo daugiau. Rinkitės skaityti tai, kas jums įdomu ir naudinga. 

5. Susiraskite susirašinėjimo draugų

Dabar paprasta susirasti susirašinėjimo draugų. Gimtakalbis susirašinėjimo draugas padės jums mokytis kalbos, o jūs jį galėsi pamokyti savosios. Rašymas yra geras mokymosi būdas. Jis padės jums mokytis galvoti užsienio kalba. Be to, jums reikės daug naujų žodžių. 

6. Galvokite užsienio kalba

Bandykite galvoti užsienio kalba kiek įmanoma dažniau. Tai labai svarbu, nes žmonės, norėdami kalbėti užsienio kalba, verčia iš savosios į tą kalbą, užuot iš karto galvoję užsienio kalba. Šitaip jūs geriau pasiruošite galimybei kalbėti užsienio kalba.

7.  Klausymas

Stenkitės kuo daugiau girdėti užsienio kalbos, kurią jūs mokotės. Bandykite klausytis įvairių radijo programų. Dar galite klausytis dainų užsienio kalba. Labai svarbu klausytis kuo įvairesnių programų, kuo įvairesnėmis temomis, kuriomis kalba skirtingi žmonės. Taip išmoksite geriau suprasti kalbą, nes visada egzistuoja įvairių tarčių, kurias nelengva perprasti.

8. Mokykitės kartu su kitais

Lankydami kalbos kursus, sulauksite ne tik profesionalaus dėstytojo pagalbos, bet galėsite tobulinti savo žinias kartu su kitais mokinais. Mokytis drauge su kitais žmonėmis smagu ir naudinga. Galėsite gerinti savo kalbėjimo įgūdžius ir pasidalinti savo žiniomis iš įvairių su kalbos mokymusi susijusių sričių. 

9. Iš klaidų mokomės

Nesijaudinkite, jeigu neatsimenate žodžio ar parašėte jį su klaidomis. Į klaidas reikia žiūrėti pozityviai, nes jos yra reikalingos tobulėjimui. Kartą padaręs klaidą, prisiminsi ją ilgam ir jos daugiau stengsies nekartoti. Galiausiai viskas atsistos į savo vietas.

10. Neskubėkite

Skirkite pakankamai laiko kalbos mokymuisi. Nusistatykite kiek valandų per savaitę skirsite kalbos mokymuisi ir laikykitės šio nusistatymo. Jeigu jūs vis dar mokotės ar studijuojate arba dirbate biure, per daug savęs nespauskite. Neskubėkite ir mokykitės po truputį, bet nuolat ir ši kalba taps pozityviu dalyku, kuris jums tarnaus visą gyvenimą
Daugiau informacijos rasite www.vertejukomanda.lt

 

delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas