Centrinio šildymo kieto kuro katilas STROPUVA

Būsto šildymo įrengimai – krosnys, židiniai, plytos, krosnelės taip pat ir kieto kuro katilai pradžioje buvo tiesioginio degimo, kur kuras sukrautas 20 – 30 cm sluoksniu užkurtas apačioje įkrovos esant pakankamai degimo kamerai virš kuro, dega intensyviai ir ekonomiškai. Žinoma, nedidelė įkrova sudega greitai, todėl žmogus kurstydamas pasvajoja, kad kuras degtų kuo ilgiau ir, nesilaikydamas gamintojo rekomendacijų, krauna jo kuo daugiau, taip susilaukdamas nepageidautinų reiškinių – kuras kol nudega iki katilų gamintojų krauti rekomenduojamo lygio dega neekonomiškai, nes nepakanka degimui vietos, o uždarius orą, kad degtų ilgiau vyksta tik dujų generacija – neekonomiškas smilkimas, todėl drėgsta katilo sienelės užanka katilas ir dūmtraukis.
Buvo ieškoma būdo, kaip didelę kuro įkrovą sukūrenti lėtai bet kokybiškai, kad kuras kaistų nedidelėje įkrovos dalyje generuodamas ne per daug dujų, kad jos kokybiškai degtų: atsirado apatinio degimo katilų, kuriuose liepsna nesrūva pro kurą, kaip tiesioginio degimo katiluose, bet patenka į kitą šalia kuro įkrovos esančios kameros, todėl kuras dega ne visas ir ekonomiškai. Deja, tai vyksta tik kurui degant intensyviai, o lėtinant degimą karštis iš apačios kyla aukštyn ir vėl kaitina visą kurą. Todėl apatinio degimo katilai ekonomiškai veikia tik degdami optimaliu pakankamai intensyviu režimu. Tai pripažįsta ir šių katilų gamintojai siūlydami akumuliacinius šilumos kaupiklius.
Mūsų katilas su viršutiniu oro paskirstymu, kuriame kuro įkrova dega uždegta viršutinėje dalyje iš viršaus gaudama oro per oro skirstytuvą ir teleskopinį oro padavimo vamzdį ilgėjantį įkrovai mažėjant. Dėka iš oro skirstytuvo tinkamai srūvančio oro malkos dega tik viršuje, o liepsna ir karštis kyla aukštyn neįkaitindamas visų žemiau esančių malkų, bet generuodamas dujas tik nedidelėje kuro įkrovos dalyje. Kuras dega kokybiškai ir ekonomiškai net labai lėtu režimu, todėl galima gaminti katilus su gerokai didesne kuro įkrova, prailginant įkrovos degimo laiką.
Nuo 2005 metų šio tipo katilus pradėjome gaminti serijiniu būdu, turėdami tam dalykui visus reikalingus leidimus ir sertifikatus. 

Apie katilo sienelės storį

Dažnai diskutuojama apie tai. Žinoma, peršasi mintis, kad kuo tvirtesnis gaminys tuo geriau, bet pasirodo ne visada: net lengvųjų automobilių priekis gaminamas taip kad susidūrimo atveju deformuotųsi ir vairuotojas mažiau susižalotų. Katilinė taip pat padidinto pavojingumo zona.
Katilus gaminti vis iš storesnio ir storesnio lakšto daug proto nereikia, tereikia neturėti atsakomybės, mat slėgio indų gamybos reikalavimas yra toks, kad buitinių katilų maksimalus darbinis slėgis būtų iki 2 barų, o katilas atlaikytų 4 barus, bet ne daugiau, nes kuo stipresnis gaminys, tuo stipriau ir pavojingiau sprogsta, neapdairiai viršijus slėgį.
Tvarkingas žmogus tars, kad yra apsauginis vožtuvas, bet kaip sakoma neišsižadėk terbos ir tiurmos: vožtuvo periodiškai neprasukant jis gali užstrigti, o montavimo metu nenustačius reikiamo slėgio išsiplėtimo inde ar po sezono jo nepapildžius per vožtuvą dažnai išteka vanduo, todėl nepatyrę meistrai ar pats klientas keičia vožtuvą stipresniu, o kartais net užaklina jį... tokiu atveju slėgio viršijimo neišvengiama, neišvengiama ir nuostolių. Bet mūsų įmonės gaminys sugniūžta į vidų, nesužeisdamas net šalia stovinčio žmogaus, o pagamintas iš storesnio lakšto išgriauna sienas ir perdengimus. Tai ne kartą girdėta iš žiniasklaidos, tai patvirtina ir sertifikavimo įmonės (VĮ “TUVtechnika“) specialistai.
Per devynerius mūsų gaminių darbo metus prarūdijo tik du katilai, žinoma nuo kondensato, nes buvo palaikoma per žema vos 30 - 40°C darbinė temperatūra. Vienas klientas įsigijo kitą mūsų įmonės katilą, o kitam palopėme prarūdijusias vietas – mūsų gaminį nesudėtinga išardyti ir remontuoti.
Neleistinų slėgio viršijimų buvo gerokai daugiau – praeitame penkmetyje sugniuždavo vienas katilas iš šimto, šiame penkmetyje būta tik du atvejai, nes skleidėme informaciją kur ir kokius montuoti vožtuvus, kaip ir kokį slėgį būtina nustatyti išsiplėtimo inde. Žinoma, dėl to nuskambėjo nuomonė, kad katilas per silpnas, bet nebuvo nė vieno pastato sugriovimo ar žmogaus sužalojimo atvejo, nė vienos komisijos, o susigadinę katilą suprasdavo, kad viršijant slėgį sugadins bet kokį katilą, todėl visada įsigydavo vėl iš mūsų.
Net jei prašysite pagaminti stipresnį gaminį, prižadėdami teisingai elgtis su slėgiu ir vožtuvu – nepatariame - gaminame ne vienodo vidinio storio sieneles, todėl esame pastebėję, kad storinant katilo sieneles mažėja jo ekonomiškumas.
S40 katilų vidinė sienelė iš 4mm lakšto. Prarūdijo vienas.
S20 yra mažesnio diametro atlaiko didesnį slėgį, todėl gaminame iš 3mm. Prarūdijo vienas.
S10 – S7 katilams pakanka 2,5 mm, iš tokio ir gaminame, bet nė vienas šios galios katilas dar neprarūdijo: šie mažos galios katilai dažnai jungiami į savaiminio cirkuliavimo sistemas, todėl nebūna viršijamas šildomas srautas, kita vertus montuojami virtuvėse ar koridoriuose, todėl šildymo sistema susitvarkoma pagal mūsų rekomendacijas, kad nebūtų kondensato kvapo.
Matome, kad jei jau sudarome sąlygas korozijai, tai beveik vienodai sėkmingai suvalgo ir storą ir ploną.
O jei sudarome sąlygas nepasišalinti perdėtam slėgiui, tai užviręs vanduo būtinai pakels tokį slėgį, kurio neatlaikys joks gaminys.

Dėl kondensato

Kaip pastebėjote mūsų gaminys šiek tiek nepanašus į ankstesnes konstrukcijas. Todėl jam ne viskas tinka, kas tinka kitokiems katilams, bet nepaisant to, kartais naudojami visiškai kitokie pajungimo būdai, nei mes rekomenduojame, tada ir sulaukiama nepasitenkinimo kondensatu.
Pvz.: Katilams, kuriuose degimas vyksta įprastai apačioje kuro įkrovos, rekomenduojama intensyvus pašildyto srauto cirkuliavimas pro katilą. O mūsų katilas blogiau veikia, kai viršijamas rekomenduojamas šildomo vandens srautas, tačiau grįžtamas srautas gali būti nekarštas.
Be abejo, katile ir dūmtraukyje kondensato, gadinančio paviršius ir nuodijančio klientą neturi būti, todėl siūlome priemones kad jo neišsiskirtų, tereikia jų laikytis ir dūmtraukio įdėklo apatiniame dangtelyje rasime tik pelenus.
Sumontavus katilą pagal mūsų pasiūlytą schemą, katilas veikia nepriekaištingai. Kitokiose schemose katilui sudaryti tinkamas darbo sąlygas ne visada pavyksta.

Bet jei katilą montuojate ne pagal mūsų rekomendacijas tai bent susipažinkite su šildymo sistemos reguliavimo elementų gamintojų reikalavimais ir jų laikykitės:
1. Laikydamiesi termoventilių gamintojo rekomendacijų, išankstinio srauto nustatymo veržles nustatysite pagal šildymo sistemos projekto nurodymus (jei to nėra tai ties 1,5 ar 1 ).
2. Grindų šildymo automatikos elementais neviršysite srauto į grindis temperatūros (gamintojų rekomenduojama 28 – 35ºC).
3. Montuodami trieigius ar ketureigius pamaišymo vožtuvus, cirkuliacinį siurblį, kad nesusidarytų katilo ir šildymo elementų šuntavimas, montuokite didžiajame namo šildymo sistemos žiede. Pageidautina grįžtamo srauto vamzdyje.
4. Kaip dažnai pasitaiko, nešuntuokite katilo ir šildymo elementų lygiagrečiai katilui pajungtu boileriu ar kitais elementais neturinčiais reguliavimo. (Jungiant boilerį lygiagrečiai, būtinas balansinis ventilis.)
5. Palaikykite pakankamą katilo darbui temperatūrą ( 70 ÷ 85ºC).
Baigiant įkrovai degti gali pasirodyti kondensato katilo apačioje, tai dažnai nutinka po pelenų išvalymo ir kai krovimas pradedamas kietmedžio arba stambiomis pliauskomis, nes jos baigdamos degti ilgai rusena išskirdamos mažai energijos. Jei norite to išvengti pirma įkraukite lengvesnio medžio arba smulkesnių pliauskų ir tik po to stambias, pelenų nevalykite dažniau kaip kas 2 – 4 savaites.
Kartais po pareikštos pretenzijos dėl netinkamai pajungto mūsų katilo ir dėl to atsirandančio kondensato, vartotojas pareiškia, kad ir ankstesni katilai drėkdavo ir jis dėl to nepergyvendavo, o kam tada dūmtraukio įdėklo apatinis dangtelis su kondensato nutekėjimo vamzdeliu.
Reikia žinoti, kad: 1) jei kondensatas išsiskiria katilas jam džiovinti naudoja papildomą energiją, todėl dirba neekonomiškai. 2) kondensatas bjauriai dvokia, ko gero, ir sveikatai nepadeda. 3) kondensatas greičiau nei manoma sugadina katilo sieneles, todėl ir kalbama ne apie vieną išmestą katilą per dešimtmetį.
Kad to neatsitiktų ir mūsų gaminiams, kalbame apie šią problemą, nes žinome jos šalinimo būdus, siūlome juos.

 

Naudokites musu paslaugomis:nemokami skelbimai|reklama internete|

delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas