Audiniai


Visiems pažįstama medvilnė auginama JAV, Egipte, Kinijoje, Indijoje, Afrikoje…
Medvilnė turi daug teigiamų savybių: gerai audžiasi, gerai dažosi natūraliais ir cheminiais dažais. Dėl šių priežasčių gaminiai iš medvilnės yra plačiai naudojami ne tik rūbų, patalynės, avalynės gamybai, bet ir medicinoje: kaip tvarstymo priemonė, slaugos ir higienos reikmėms. Nes turi ir kitų gerų savybių - gerai sugeria drėgmę ir praleidžia orą, antistatiška, nedirgina odos, gerai ir ilgai nešiojasi, galima skalbti ir dezinfekuoti net iki 60 ir daugiau laipsnių temperatūroje. Bet svarbu atkreipti dėmesį į kokybę. Būna, kad jaučiasi chemikalų kvapas. Pirmiausia yra svarbu prieš naudojimą išskalbti.
Reikėtų vengti pirkti tokius gaminius, kai ant etiketės nurodoma gaminį skalbti atskirai nuo kitų skalbinių, nes būna po dažymo blogai fiksuota spalva ir audinys blogai išplautas. Tai gali erzinti odą ir sukelti odos alergiją. 
Iki tol kol mus pasiekia produkcija, susidaro ilgas cheminis kelias nuo pat medvilnės pasodinimo iki pirkėjo. Tai ir pesticidai, cheminis apdorojimas balinant (geriau pasisavina dažus), dezodoruojant (dėl malonaus kvapo), taurinimo (kad nesiglamžytų), o transportuojant iš tolimų kraštų būna ,,apsaugoma“ pelėsio ir grybelio blokatoriais.
Patartina bent gaminius, kurie būna arti kūno, pirkti, kad būtų biologiškai švarios kilmės. Žinoma jie yra brangesni, bet būsime labiau garantuoti sveikatos atžvilgiu. Gamintojams draudžiama naudoti pesticidus, žaliava skinama rankomis, dažoma natūraliais dažais.
Yra ir kitų natūralios kilmės audinių: kaip linas, šilkas, gyvulinės kilmės vilnos. Dėl stiprumo, praktiškumo (nesiglamžo, ilgiau laiko) ir kitų priežasčių vilna, medvilnė ar linas yra maišomi su cheminės kilmės medžiagomis, kaip poliesteriu, akrilu, poliamidu ir kitomis. Medžiagų mišiniai pvz. sportiniams rūbams, parenkami, kad būtų stiprūs, gerai praleistų prakaitą į lauką, nepraleistų drėgmės, vėjo, greitai džiūtų.
Cheminiai pluoštai - modalas, viskozė, tencelis sukuriami iš medienos pjuvenų, verdant su chemikalais, kad išgauti celiuliozę, kuri vėliau vandens ir kitų cheminių medžiagų pagalba perdirbama, išgaunant panašumą į medvilnę. Todėl kas geriau, kas praktiškiau, pasirenkame patys pagal kainą ir kitus reikalavimus, nes pasiūla yra labai didelė ir įvairi.

Kviečiame naudotis mūsų paslaugomis: Nemokami skelbimaiĮmonių katalogasReklama internete.

delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas