Žalioji arbata


Ilgesniais, vėsesniais rudens vakarais pradedame galvoti kaip namuose susikurti šiltą ir jaukią atmosferą. Pradedame parduotuvėse dairytis į arbatas, eterinius aliejus ir kvapniąsias žvakes.
Verčiausia rinktis žaliąją arbatą. Ji azijos kraštuose apie 5000 metų laikoma tarsi stebuklu prieš daugelį ligų.
Aromatą geriausiai skleidžia laisvai puodelyje ar arbatinyje plaukiojantys arbatos lapeliai.
Arbatžoles, kad negautų dienos šviesos ir drėgmės, patartina laikyti metalinėse dėžutėse arba tamsiuose stikliniuose indeliuose.
Teisingai arbatą paruošite, jei užvirtą vandenį keletui minučių paliksite atvėsti (iki 70 C temperatūros) ir juo užpilsite šaukštelį arbatos ir palaikysite  2-3 min. Kas saldesnę arbatą, paskaninti ją galima medumi.
Žalioji arbata mažina riziką susirgti vežiu, stiprina imuninę sistemą, tai ypatingai svarbu rudenį ir žiemą, norint apsisaugoti nuo gripo ir kitų infekcinių ligų. Taip pat sveikatos studijos įrodė, kad ši stebūkladarė stiprina širdį ir normalizuoja kraujo krešėjimą.
Žaliosios arbatos sudėtyje esančios medžiagos saugo mūsų smegenų ląsteles, todėl mažėja rizika susirgti Alzheimerio ir Parkinsono ligomis. Ši arbata savo sudėtyje turi apie 400 aromatinių medžiagų ir eterinio aliejaus, kuris ramina ir mažina streso harmono susidarymą.
delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas