Sutarties pasirašymas

Sutartis - abiejų pusių savanoriškas įsipareigojimas. Sutartys būna įvairios: darbo sutartis, nuomos sutartis, gyvybės draudimo sutartis , pirkimo - pardavimo sutartis ir t.t. Nesvarbu kokia sutartis bebūtų, ją reikėtų atidžiai perskaityti ir gerai apgalvoti, ar viskas, kas joje turi atsispindėti, yra paminėta. Atsitinka taip, kad žodžiu trumpai būna paaiškinama ir pirštu parodoma, kur pasirašyti. Būtina perskaityti pačiam (ypatingai užrašus smulkiu šriftu, kartais, net kitoje lapo pusėje!); kas neaišku, išsiaiškinti, apgalvoti ir tik tada patvirtinti savo parašu. Reikia atkreipti dėmesį į datas, sumas, vienos ir kitos pusės įsipareigojimus. Labai svarbu būti atsargiems, kai eina kalba apie daug kainuojančias, arba ilgalaikes sutartis. Pvz, kad ir perkant automobilį, turite atidžiai perskaityti, kokie trūkumai atsispindi, gerai apžiūrėti automobilį, ar nėra nutylėjimų (po avarijos ir t.t.)
Perkant namą - apžiūrėti stogą, lauko ir vidines sienas, kokie laukia remonto darbai. Jei pačiam sunku nuspręsti, galima pasikviesti tos srities specialistą, kuris padės nustatyti bendrą vertę. Svarbu išsiregistravimas, vandens, šilumos skaitiklių perrašymas. Būtina palyginti parduodamų panašių objektų pardavimo kainas.
Siūlomos įvairios draudimo paslaugos. Reikia apgalvoti ar jos reikalingos, kokios naudos iš jų galima tikėtis.
Tapo labai populiaru įvairius daiktus ar paslaugas pirkti kreditu. Nepastovios darbo rinkos sąlygomis tai labai pavojinga, nes jeigu šiandien šeimoje dirba abu šeimos nariai ir gerai uždirba, rytoj gali atrodyti kitaip. Todėl reikia atidžiai apgalvoti ir nesusižavėti ta “laiminga sekunde”, kas gali įtraukti į skolų liūną, kai tuo momentu gal net pamiršta, kad už automobilį dar neišsimokėta, arba mokėjimas jau viršija pajamas.Ir jokiu būdu neskaičiuoti būsimų pajamų į priekį, kurios yra nerealios. Žinoma, yra įstatymai, kad iki tam tikro laiko savo sutartį, patvirtintą parašu, galite anuliuoti, bet tai gali kainuoti labai daug laiko ir pinigų.
Įdarbinimo sutartis. Atkreipkite dėmesį į įdarbinimo sąlygas, atlyginimą už darbą, atostogų laiką, draudimo sąlygas. Daug atidesni turėtų būti pagyvenę žmonės, kurie yra labiau patiklūs, nežinantys daugelio gudrybių, kad ir bėdoje gali būti legaliu būdu “ištraukiami”pinigai. Daug nesusipratimų tyko ir jaunimo, kurie tapę pilnamečiais maloniai patiki ir pasirašo sutartis, nežinodami, patingėje paskaityti ilgas sutarčių sąlygas ir t.t.
Keletas situacijų, kurių reikėtų vengti:
Sakoma, kad tai tipinė sutartis ir telieka Jums ją pasirašyti.
Siūloma skubiai pasirašyti sutartį, nes darbo laiko pabaiga, laukia klientas ir t.t
Daug sutarties niuansų aiškinama žodžiu, bet sutartyje apie tai neužsimenama.
Nėra punkto sutartyje apie garantinius įsiapreigojimus, tvirtinant, kad tokio atvejo dar nebuvo
t. y.  parduodamas įrenginys negenda.
Nerašomos sutartyje kainos ir terminai, siūloma vadovautis internete skelbiama informacija.
Sutartis galioja ir po sutartyje numatyto termino pabaigos. 
Tai dažnas atvejis telekomunikacijų srityje. Sutarties galiojimas pasibaigia tik papildomu pranešimu Jums apie sutarties nutraukimą. Tačiau paslauga ir toliau tiekiama (pasibaigus sutarties terminui) ir vėliau prašoma už ją sumokėti, kartais net didesnę kainą nei numatyta sutartyje.

Kviečiame naudotis mūsų paslaugomis: Nemokami skelbimai. Įmonių katalogas. Reklama internete.

delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas