Reklaminių skydelių (banerių) efektyvumas

Baneris (angl. banner, liet. reklaminis skydelis) – internetinės reklamos rūšis, kai interneto svetainėse patalpinama vaizdinė įmonės, prekės ar paslaugos reklama. Tokios reklamos tikslas sudominti internetinės svetainės lankytoją, ją suaktyvinti (spustelti), tai padarius patenkama į reklamos užsakovo interneto puslapį.
Norint lankytojus sudominti tokio tipo reklama reikia kuo didesnio ir traukiančio akį banerio, kad būtų galimybė jį padaryti pastebimą ir įsimenamą. Tai svarbu, nes tokio reklamos būdo efektyvumas mažas, o kaina didelė. Reklamos kaina ne už reklamos paspaudimus, bet už jos parodymų skaičių, tai gali būti 2000 ir 1000000 reklamos banerio parodymų. Paskaičiavus išlaidų reklamai ir vartotojų (banerio paspaudimas) apsilankiusių įmonės puslapyje santykį, vieno apsilankymo kaina gali būti ir keliasdešimt litų. Tačiau vien taip skaičiuoti neteisinga. Vartotojai atsiminę reklamą gali vėliau aplankyti įmonės puslapį per paieškos sistemas. Tam didelės reikšmės turi kokioje svetainėje buvo patalpintas baneris. Vieni vartotojai lankosi tik skaitymui skirtose svetainėse, kiti ieškodami konkrečios, jiems reikalingos informacijos.
Kitas trūkumas, vartotojai norintys greito puslapių atidarymo ir dėl kitų priežasčių naudoja reklamos blokavimo programas pvz. Adblock Plus. Kuri išjungia reklamas, leidžia išvengti lankytojo dėmesį blaškančios,  erzinančios reklamos. Dėl šių priežasčių, toks reklamos būdas yra prarandantis populiarumą ir kai kuriuose šalyse siekia apie 25% reklamos rinkos. Reklaminiai skydeliai tinkami didelėms įmonėms su dideliu reklamos biudžetu. Baneriai efekyviausi kada tikslas yra pristatyti jau gerai rinkoje žinomos įmonės masinio vartojimo gaminius ar paslaugas.
Tokio tipo reklamos efektyvumo įvertinimui naudojamas CTR paspaudimų rodiklis. Jis apskaičiuojamas paspaudusių banerį vartotojų skaičių dalinant iš banerio parodymo skaičiaus. Dažnai CTR nesiekia ir 0,1%.

Kviečiame naudotis mūsų paslaugomis:Nemokami skelbimai. Įmonių katalogas.  

 

delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas