UAB Stropuva ir ko


Žiūrėta: 6172
Statyba/namams

aprašymas :

UAB „Stropuva ir ko“ gamina viršutinio oro degimo kieto kuro katilus. Šiame katile malkoms degant net ir labai lėtai, jo ekonomiškumas išlieka aukštas, todėl viena malkų įkrova jame, priklausomai nuo šilumos poreikio, dega ilgiau nei parą, o anglimis nuo trijų parų ir daugiau.

adresas : Vaduvos g. 2A-10
miestas : Vilnius
kodas : 300149972
PVM kodas : LT100001950814
telefonas : +370 5 255 17 63
el. paštas :
internetinė svetainė : http://www.stropuva.lt

UAB „Stropuva ir ko“ gamina viršutinio oro degimo kieto kuro katilus. Šiame katile malkoms degant net ir labai lėtai, jo ekonomiškumas išlieka aukštas, todėl viena malkų įkrova jame, priklausomai nuo šilumos poreikio, dega ilgiau nei parą, o anglimis nuo trijų parų ir daugiau. Prekinio Ženklo kategorija: Statyba/namams
Aprašymas:

UAB „Stropuva ir ko“ gamina viršutinio oro degimo kieto kuro katilus. Šiame katile malkoms degant net ir labai lėtai, jo ekonomiškumas išlieka aukštas, todėl viena malkų įkrova jame, priklausomai nuo šilumos poreikio, dega ilgiau nei parą, o anglimis nuo trijų parų ir daugiau.


Centrinio šildymo kieto kuro katilas STROPUVA

Būsto šildymo įrengimai – krosnys, židiniai, plytos, krosnelės taip pat ir kieto kuro katilai pradžioje buvo tiesioginio degimo, kur kuras sukrautas 20 – 30 cm sluoksniu užkurtas apačioje įkrovos esant pakankamai degimo kamerai virš kuro, dega intensyviai ir ekonomiškai. Žinoma, nedidelė įkrova sudega greitai, todėl žmogus kurstydamas pasvajoja, kad kuras degtų kuo ilgiau ir, nesilaikydamas gamintojo rekomendacijų, krauna jo kuo daugiau, taip susilaukdamas nepageidautinų reiškinių – kuras kol nudega iki katilų gamintojų krauti rekomenduojamo lygio dega neekonomiškai, nes nepakanka degimui vietos, o uždarius orą, kad degtų ilgiau vyksta tik dujų generacija – neekonomiškas smilkimas, todėl drėgsta katilo sienelės užanka katilas ir dūmtraukis.
Buvo ieškoma būdo, kaip didelę kuro įkrovą sukūrenti lėtai bet kokybiškai, kad kuras kaistų nedidelėje įkrovos dalyje generuodamas ne per daug dujų, kad jos kokybiškai degtų: atsirado apatinio degimo katilų, kuriuose liepsna nesrūva pro kurą, kaip tiesioginio degimo katiluose, bet patenka į kitą šalia kuro įkrovos esančios kameros, todėl kuras dega ne visas ir ekonomiškai. Deja, tai vyksta tik kurui degant intensyviai, o lėtinant degimą karštis iš apačios kyla aukštyn ir vėl kaitina visą kurą. Todėl apatinio degimo katilai ekonomiškai veikia tik degdami optimaliu pakankamai intensyviu režimu. Tai pripažįsta ir šių katilų gamintojai siūlydami akumuliacinius šilumos kaupiklius.
Mūsų katilas su viršutiniu oro paskirstymu, kuriame kuro įkrova dega uždegta viršutinėje dalyje iš viršaus gaudama oro per oro skirstytuvą ir teleskopinį oro padavimo vamzdį ilgėjantį įkrovai mažėjant. Dėka iš oro skirstytuvo tinkamai srūvančio oro malkos dega tik viršuje, o liepsna ir karštis kyla aukštyn neįkaitindamas visų žemiau esančių malkų, bet generuodamas dujas tik nedidelėje kuro įkrovos dalyje. Kuras dega kokybiškai ir ekonomiškai net labai lėtu režimu, todėl galima gaminti katilus su gerokai didesne kuro įkrova, prailginant įkrovos degimo laiką.
Nuo 2005 metų šio tipo katilus pradėjome gaminti serijiniu būdu, turėdami tam dalykui visus reikalingus leidimus ir sertifikatus. 

Apie katilo sienelės storį

Dažnai diskutuojama apie tai. Žinoma, peršasi mintis, kad kuo tvirtesnis gaminys tuo geriau, bet pasirodo ne visada: net lengvųjų automobilių priekis gaminamas taip kad susidūrimo atveju deformuotųsi ir vairuotojas mažiau susižalotų. Katilinė taip pat padidinto pavojingumo zona.
Katilus gaminti vis iš storesnio ir storesnio lakšto daug proto nereikia, tereikia neturėti atsakomybės, mat slėgio indų gamybos reikalavimas yra toks, kad buitinių katilų maksimalus darbinis slėgis būtų iki 2 barų, o katilas atlaikytų 4 barus, bet ne daugiau, nes kuo stipresnis gaminys, tuo stipriau ir pavojingiau sprogsta, neapdairiai viršijus slėgį.
Tvarkingas žmogus tars, kad yra apsauginis vožtuvas, bet kaip sakoma neišsižadėk terbos ir tiurmos: vožtuvo periodiškai neprasukant jis gali užstrigti, o montavimo metu nenustačius reikiamo slėgio išsiplėtimo inde ar po sezono jo nepapildžius per vožtuvą dažnai išteka vanduo, todėl nepatyrę meistrai ar pats klientas keičia vožtuvą stipresniu, o kartais net užaklina jį... tokiu atveju slėgio viršijimo neišvengiama, neišvengiama ir nuostolių. Bet mūsų įmonės gaminys sugniūžta į vidų, nesužeisdamas net šalia stovinčio žmogaus, o pagamintas iš storesnio lakšto išgriauna sienas ir perdengimus. Tai ne kartą girdėta iš žiniasklaidos, tai patvirtina ir sertifikavimo įmonės (VĮ “TUVtechnika“) specialistai.
Per devynerius mūsų gaminių darbo metus prarūdijo tik du katilai, žinoma nuo kondensato, nes buvo palaikoma per žema vos 30 - 40°C darbinė temperatūra. Vienas klientas įsigijo kitą mūsų įmonės katilą, o kitam palopėme prarūdijusias vietas – mūsų gaminį nesudėtinga išardyti ir remontuoti.
Neleistinų slėgio viršijimų buvo gerokai daugiau – praeitame penkmetyje sugniuždavo vienas katilas iš šimto, šiame penkmetyje būta tik du atvejai, nes skleidėme informaciją kur ir kokius montuoti vožtuvus, kaip ir kokį slėgį būtina nustatyti išsiplėtimo inde. Žinoma, dėl to nuskambėjo nuomonė, kad katilas per silpnas, bet nebuvo nė vieno pastato sugriovimo ar žmogaus sužalojimo atvejo, nė vienos komisijos, o susigadinę katilą suprasdavo, kad viršijant slėgį sugadins bet kokį katilą, todėl visada įsigydavo vėl iš mūsų.
Net jei prašysite pagaminti stipresnį gaminį, prižadėdami teisingai elgtis su slėgiu ir vožtuvu – nepatariame - gaminame ne vienodo vidinio storio sieneles, todėl esame pastebėję, kad storinant katilo sieneles mažėja jo ekonomiškumas.
S40 katilų vidinė sienelė iš 4mm lakšto. Prarūdijo vienas.
S20 yra mažesnio diametro atlaiko didesnį slėgį, todėl gaminame iš 3mm. Prarūdijo vienas.
S10 – S7 katilams pakanka 2,5 mm, iš tokio ir gaminame, bet nė vienas šios galios katilas dar neprarūdijo: šie mažos galios katilai dažnai jungiami į savaiminio cirkuliavimo sistemas, todėl nebūna viršijamas šildomas srautas, kita vertus montuojami virtuvėse ar koridoriuose, todėl šildymo sistema susitvarkoma pagal mūsų rekomendacijas, kad nebūtų kondensato kvapo.
Matome, kad jei jau sudarome sąlygas korozijai, tai beveik vienodai sėkmingai suvalgo ir storą ir ploną.
O jei sudarome sąlygas nepasišalinti perdėtam slėgiui, tai užviręs vanduo būtinai pakels tokį slėgį, kurio neatlaikys joks gaminys.

Dėl kondensato

Kaip pastebėjote mūsų gaminys šiek tiek nepanašus į ankstesnes konstrukcijas. Todėl jam ne viskas tinka, kas tinka kitokiems katilams, bet nepaisant to, kartais naudojami visiškai kitokie pajungimo būdai, nei mes rekomenduojame, tada ir sulaukiama nepasitenkinimo kondensatu.
Pvz.: Katilams, kuriuose degimas vyksta įprastai apačioje kuro įkrovos, rekomenduojama intensyvus pašildyto srauto cirkuliavimas pro katilą. O mūsų katilas blogiau veikia, kai viršijamas rekomenduojamas šildomo vandens srautas, tačiau grįžtamas srautas gali būti nekarštas.
Be abejo, katile ir dūmtraukyje kondensato, gadinančio paviršius ir nuodijančio klientą neturi būti, todėl siūlome priemones kad jo neišsiskirtų, tereikia jų laikytis ir dūmtraukio įdėklo apatiniame dangtelyje rasime tik pelenus.
Sumontavus katilą pagal mūsų pasiūlytą schemą, katilas veikia nepriekaištingai. Kitokiose schemose katilui sudaryti tinkamas darbo sąlygas ne visada pavyksta.

Bet jei katilą montuojate ne pagal mūsų rekomendacijas tai bent susipažinkite su šildymo sistemos reguliavimo elementų gamintojų reikalavimais ir jų laikykitės:
1. Laikydamiesi termoventilių gamintojo rekomendacijų, išankstinio srauto nustatymo veržles nustatysite pagal šildymo sistemos projekto nurodymus (jei to nėra tai ties 1,5 ar 1 ).
2. Grindų šildymo automatikos elementais neviršysite srauto į grindis temperatūros (gamintojų rekomenduojama 28 – 35ºC).
3. Montuodami trieigius ar ketureigius pamaišymo vožtuvus, cirkuliacinį siurblį, kad nesusidarytų katilo ir šildymo elementų šuntavimas, montuokite didžiajame namo šildymo sistemos žiede. Pageidautina grįžtamo srauto vamzdyje.
4. Kaip dažnai pasitaiko, nešuntuokite katilo ir šildymo elementų lygiagrečiai katilui pajungtu boileriu ar kitais elementais neturinčiais reguliavimo. (Jungiant boilerį lygiagrečiai, būtinas balansinis ventilis.)
5. Palaikykite pakankamą katilo darbui temperatūrą ( 70 ÷ 85ºC).
Baigiant įkrovai degti gali pasirodyti kondensato katilo apačioje, tai dažnai nutinka po pelenų išvalymo ir kai krovimas pradedamas kietmedžio arba stambiomis pliauskomis, nes jos baigdamos degti ilgai rusena išskirdamos mažai energijos. Jei norite to išvengti pirma įkraukite lengvesnio medžio arba smulkesnių pliauskų ir tik po to stambias, pelenų nevalykite dažniau kaip kas 2 – 4 savaites.
Kartais po pareikštos pretenzijos dėl netinkamai pajungto mūsų katilo ir dėl to atsirandančio kondensato, vartotojas pareiškia, kad ir ankstesni katilai drėkdavo ir jis dėl to nepergyvendavo, o kam tada dūmtraukio įdėklo apatinis dangtelis su kondensato nutekėjimo vamzdeliu.
Reikia žinoti, kad: 1) jei kondensatas išsiskiria katilas jam džiovinti naudoja papildomą energiją, todėl dirba neekonomiškai. 2) kondensatas bjauriai dvokia, ko gero, ir sveikatai nepadeda. 3) kondensatas greičiau nei manoma sugadina katilo sieneles, todėl ir kalbama ne apie vieną išmestą katilą per dešimtmetį.
Kad to neatsitiktų ir mūsų gaminiams, kalbame apie šią problemą, nes žinome jos šalinimo būdus, siūlome juos.

 

Naudokites musu paslaugomis:nemokami skelbimai|reklama internete|

Originalių „Stropuvos“ katilų etiketė yra su holograma

Atsirado kopijuotojų, kurie klijuoja ant savo katilų mūsų prekinį ženklą Stropuva. Norėdami padėti atskirti pirkėjui tikrąjį- originalų katilą nuo kopijos, atkreipiame dėmesį į tai, kad originalių „Stropuvos“ katilų etiketė yra su holograma.

Kuro rūšių palyginimas

Išbandytos įvairios kuro rūšys universaliame kieto kuro katile „Stropuva”.

            Universalus kieto kuro katilsas STROPUVA s40. Namas senos statybos. 135m² gyvenamose patalpose buvo palaikoma 22 – 23ºC šiluma,  40m² dirbtuvėse 8 – 12ºC.

            Bandymo laikotarpiu namas per parą sunaudodavo 133 – 162kWh šilumos. Todėl katilas veikė žemu režimu – 10 – 15% nuo savo nominalios galios.       

            Kuras nupirktas tiesiai iš tiekėjų buvo sveriamas ir dedamas į katilą nerperrinktas, nerūšiuotas, neminusuojant jo drėgnumo, nevertinant katilo ekonomiškumo, todėl kaloringumas skirsis nuo tiekėjų deklaruojamo. Dėl panašių priežasčių  taip pat apytikslis kuro kiekis pakurose pvz: akmens anglies kraunamos iš lauko tilps pakuron daugiau kg, nei sausos iš sandėlio.

            Bandymų tikslas - padėti vartotojui pasirinkti kurą, pagal jo kainą ar naudojimo patogumą.

            Alksnio malka. 1kg katile skiria 2,86 kWh šilumos (2460 kcal).

            Telpa į S40 - 70kg, S20 – 50kg, S10 – 25kg, S7 – 15kg).

Malka pastogėje gulėjusi 16 mėnesių, stambi, daug neskeltų Ø15 – 25 cm ritinių.

            Atraižos eglinės smulkios 1kg – 3,2kWh (2750kcal)

            Telpa į S40 – 66kg, S20 – 48, S10 – 24kg, S7 – 14kg.)

Atraižos susmulkintos prieš 10 mėnesių.

            Juodalksnio briketai. 1kg – 3,49 kWh  (3000kcal)

            Telpa į S40 – 170kg, S20 -100kg, S10 – 50kg, S7 – 30kg.

Briketai stambūs, alaus bokalo dydžio. Gerai sudega su malkoms skirtu plyšiniu oro padavikliu.

            Kietmedžio briketai. 1kg – 3,1 kWh  (2670kcal)

            Telpa į S40 – 175kg, S20 – 110kg, S10 – 55kg, S7 – 33kg.

Gabaliniai briketai kompiutero pelės dydžio, dominuoja klevas. Degė nestabiliai. Pravartu naudoti įpūtimą (oro įpūtimo kolektorių) ir angliai skirtą vamzdelinį oro padaviklį. Nors kietmedžio tūris skiria daugiau energijos, bet svoris – mažiau nei lengvo medžio (eglė, drebulė...), todėl jei kietmedžio malkos (m³) brangesnės, tai sveriami kietmedžio briketai (kg) turėtų būti pigesni už lengvo medžio.

            Kūrenant bet kokio medžio kurą pelenus naudinga šalinti kas 10 -30 dienų.

            Įsidegus mediena mažai dūmija, bet įsidegant dūmas būna tirštesnis. Todėl nepatartina įkrovą užbaigti smulkiomis malkomis, priešingai, reikia po skirstytuvo kraštais padėti stambesnes pliauskas, o viduryje smulkių prakurų pakanka 0,2 – 0,5 kg.

            Lietuviškų durpių briketai. 1kg – 2,26kWh  (2000kcal)

            Telpa į universalų katilą s40 – 175kg, s20 – 110kg, s10 – 55kg.

Lietuviškas durpes reika kūrenti be apatino oro, bet su oro įpūtimu ir vamzdeliniu oro padavikliu. Pabaigai, kad greičiau baigtųsi degimas, naudinga atidaryti orą iš apačios. Lietuviškos durpės turi per pus mažiau pelenų nei Baltarusiškos, bet prieš kiekvieną pakrovimą naudinga išvalyti.

            Baltarusiškų durpių briketai. 1kg – 2,36kWh  (2290kcal)

            Telpa į universalų katilą s40 – 190kg, s20 – 119kg, s10 – 90kg.

Baltarusiškas durpes reikia kūrenti su apatiniu oro padavimu, naudojant oro įpūtimą ir vamzdelinį oro skirstytuvą. Baltarusiškos durpės labai peleningos, susidaro susilydžiusių šlakų. Pelenus reikia šalinti prieš kiekvieną pakrovimą.

            Kūrenant durpes iš dūmtraukio išmetama daug kietųjų dalelių, jaučiasi rūgštus kvapas, todėl nepatartina kūrenti tankiose gyvenvietėse.

            Akmens anglis DPK. 1kg – 4,85kWh (4170kcal)

            Telpa į universalų katilą s40 – 210kg, s20 – 140kg, s10 - 65kg.

           Anglies įkrova įkuriama iš viršaus užkrovus apie 5 kg malkų.

Reika atidaryti oro padavimą iš apačios ir naudoti vamzdelinį oro padaviklį. Kiekvieną kartą išdegus įkrovai pelenus reikia šalinti.

Akmens anglis brangesnis kuras, bet patogesnis naudojimui: s20 katilo įkrova skiria 680kWh, tiek energijos namui, su 150 kWh paros poreikiu, pakaks 4 parom.   

            Akmens anglis SSOM. 1kg – 5,59kWh (4810kcal)

            Telpa į universalų katilą s40 – 230kg, s20 – 145kg, s10 – 70kg.

            Tai dar kaloringesnė ir brangesnė anglis. Bet nors mokame brangiau, bet kcal kainuoja tiek pat kaip aukščiau minėtos anglies.

Kūrenimo įpatumai tokie patys kaip ir DPK anglies.

 Įsidegdamos anglys pusdienį nestipriai padūmija.

            Antracitas smulkus AM. 1kg – 5,68 kWh (4875kcal)

            Telpa į universalų katilą s40 – 270kg, s20 – 170kg, s10 – 85kg.

Antracitai sunkiai įsidega, bet dega karšta bedūme liepsna, todėl iš dūmtraukio nesimato dūmo, dėl ko patogu kūrenti gyvenvietėse.

            Antracitą krauti reikia iki viršutinių durelių apačios, ant viršaus reikia apie 10 kg malkų. Malkoms gerai įsidegus (virstant žarijoms) ant jų kraukite dar 15 – 40kg antracito ir nuleiskite vamzdelinį oro padaviklį. Nepanikuokite, kad šildymo sistemoje temperatūra valandai kitai nukris, jokiu būdu nemaišykite kuro – užgesinsite.

            Atracitui degti reikalingas masyvesnis degimo židinys, nei kitiems kurams, todėl  jo pie15 – 30kg  nesudega - tenka išimant pelenus gražinti į sekančią įkrovą. Dėl šios priežasties antracitui kūrenti  patogesni didesnių kuro talpų katilai, o kūrenimui labiau tinka stambus antracitas.

            Antracitas stambus AKO. Kg – 5,72kWh (4920kcal)

            Telpa į s40 – 280kg, s20 – 175kg, s10 – 88kg.

            Savybės ir prakūrimo būdas tokie pat kaip smulkaus antracito. Laikantis nurodytų rekomendacijų, katilo detalės tarnaus ilgai, nes nebus veikiamos didelio karščio, kurį šis kuras išvysto.

            Rinkdamiesi kurą, žinodami siūlomas kainas ir kiek koks kuras katile skiria energijos, galite išskaičiuoti energijos vieneto kainas pvz.:

            baltarusiškų durpių briketų 1kWh kainuos – siūloma 1 kg kaina 0.35lt : 2,36kWh = 0,15lt

            Pagal namo energetinį pasą ar turėdami sistemoje šiluminį skaitiklį žinosite savo namo šilumos poreikį pvz.:

            per sezoną 25000kWh - išskaičiuosite šildymo kainą ir kuro kiekį sezonui:

            antracito 25000kWh : 5,72 kWh = 4,37 t kuro X 600lt = 2622lt.
           
            Kiek degs viena įkrova?
            Įkrova 25kg malkų X 2,86kWh : namo šilumos poreikis per parą 70kWh = 1parą.


Atgal
delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas