UAB Energera


Žiūrėta: 5240
Statyba/namams

aprašymas :

Geoterminis šildymas. Šilumos siurbliai.

adresas : Bažnyčių g. 20
miestas : Tauragė
kodas : 179348663
PVM kodas : LT793486610
telefonas : 8 ~ 630 92697
el. paštas :
internetinė svetainė : http://www.energera.lt

Geoterminis šildymas. Šilumos siurbliai. Prekinio Ženklo kategorija: Statyba/namams
Aprašymas:

Geoterminis šildymas. Šilumos siurbliai.


PAGRINDINĖS LÄMPÖÄSSÄ ŠILUMOS SIURBLIŲ YPATYBĖS:

Vienvalenčiai šilumos siurbliai
Visi Lämpöässä šilumos siurbliai projektuojami taip, kad patenkintų visus pastato šildymo poreikius. Šiais šilumos siurbliais ¾ šilumos paimama tiesiai iš gamtos. Joks elektrinis kaitintuvas (vadinamasis tenas) niekada nereikalingas nei šildymo sistemos vandeniui šildyti, nei karštam buitiniam vandeniui ruošti — tai sugeba labai retas šilumos siurblys. Elektra reikalinga vien kompresoriui ir cirkuliaciniams siurbliukams dirbti. Galite būti garantuoti, kad net ir šaltesnį mėnesį geoterminis šildymas nevirs elektriniu ir negausite netikėtai didelės sąskaitos už elektros energiją. Dauguma rinkoje esančių šilumos siurblių yra dvivalenčiai, tai yra šilumą namui šildyti ir(arba) karštam buitiniam vandeniui ruošti bent iš dalies gamina ir elektra.
Didelis vandens bakas
Didelis vandens bakas svarbus tam, kad būtų užtikrintas pakankamas karšto buitinio vandens kiekis. Jis ruošiamas momentiniame boileryje ir, kaip minėta, be jokio elektrinio kaitintuvo. Visas vandens bakas naudojamas ir kaip greitaeigis boileris, ir kaip šildymo sistemos akumuliacinė talpa. Kuo didesnė akumuliacinė talpa, tuo efektyviau dirba ir ilgiau tarnauja kompresorius. Visas bakas turi labai gerą termoizoliaciją.

Karšto vandens ruošimas be papildomų sąnaudų
V, Vs ir T modeliuose karštam buitiniam vandeniui ruošti yra įmontuotas karštų dujų šilumokaitis, kuriame freonas atiduoda tik dalį šilumos, dar nesikondensuodamas. Šis šilumokaitis perduoda šilumą į viršutinę vandens bako dalį, sudarančią maždaug trečdalį viso bako. Kitiems dviem trečdaliams šilumą perduoda kitas šilumokaitis. Dėl tokio pakopinio šilumos perdavimo įmanoma turėti greitaeigį karšto buitinio vandens boilerį. Jo pranašumas tas, kad buitinis vanduo cirkuliuoja ne visame tūryje, o gyvatuku ir tik į vieną pusę, taigi jam negresia bakterijos, be to, nereikalingas joks elektrinis kaitintuvas. Greitaeigis (momentinis) boileris tikrai taupo pinigus, nes jam kas savaitę nereikia užkaitinti vandens iki labai aukštos temperatūros, kaip kad būtina tūriniame boileryje. Toks temperatūros pakėlimas nebūtų įmanomas be elektrinio kaitintuvo, taigi šilumo siurbliuose su tūriniu boileriu elektrinio kaitintuvo išjungti negalima jau vien saugantis legioneliozės — ligos, kurią sukelia netekančiame ar silpnai tekančiame vandenyje besidauginančios tam tikros bakterijos. Laimei, Lämpöässä šilumos siurbliuose visi boileriai yra greitaeigiai, taigi papildomas elektrinis kaitintuvas jiems nereikalingas, nes minėtos bakterijos nuolat tekančiame vandenyje neužsilaiko. Toks boileris yra grynai geoterminis (vienvalentis).
Garso izoliacija
Garso izoliacijai skiriamas didelis dėmesys. Kadangi dirba tyliai, šilumos siurblys gali būti įrengtas pačiame name, pavyzdžiui, katilinėje ar net virtuvėje! Dauguma Lämpöässä šilumos siurblių tylesni net už indaplovę. Modelis Vs veikia ne garsiau nei įprastas šaldytuvas.
Gražus dizainas
Daug dėmesio skiriama šilumos siurblių dizainui, kad jie lengvai įsikomponuotų į namų aplinką. Siurblio nereikės slėpti nuo svečių.
Lengvas valdymas
Lämpöässä šilumos siurbliuose įmontuoti šilumos reguliatoriai, pagaminti Suomijoje, firmoje Ouman. Sistema, kuria lengva naudotis, šildymą reguliuoja pagal lauko temperatūrą.
Papildomos funkcijos
Lämpöässä šilumos siurbliai turi daug papildomų funkcijų kliento patogumui (kai kurios užsakomos tik klientui pageidaujant):
— GSM modemas, leidžiantis namo šildymą valdyti SMS žinutėmis iš mobiliojo telefono (tai ypač naudinga išvykstant ilgesniam laikui);
— modemas, leidžiantis šilumos siurblį valdyti internetu;
— šildymą vasarą galima visiškai sustabdyti;
— galima nustatyti minimalų šildymą, reikalingą rudenį patalpoms išlaikyti sausoms;
— švelnaus įsijungimo programa, kuri užtikrina, kad kompresorius neįsijungs staiga visu galingumu, nuo ko mirksėtų šviesa kambaryje;
— kolektorių įrengus gręžinyje ar giliame vandens telkinyje vasarą galima šilumos siurblį naudoti patalpoms vėsinti;
— galima šildyti ir baseino vandenį;
― kad šilumos siurblys geriau įsikomponuotų į namų aplinką, galima pasirinkti vieną iš keleto spalvų;
― yra galimybė prie šilumos siurblio prijungti kitą šilumos šaltinį, pavyzdžiui, saulės kolektorių.
Du šildymo kontūrai
Jei norite, jūsų Lämpöässä sistemoje gali būti įrengtas Lämpöässä 203 šilumos reguliatorius, leidžiantis, kai reikia, į skirtingas namo dalis tiekti skirtingos temperatūros šilumą. Tai naudinga, jei planuojate dalį namo šildyti radiatoriais, o dalį grindimis. Kadangi akumuliacinė talpa didelė, pasinaudota tuo, kad karštesnis vanduo laikosi aukštai, ir iš viršutinės talpos dalies numatytas išėjimas radiatorių kontūrui, o iš apatinės dalies, kur laikosi žemesnė temperatūra, ― grindų kontūrui.
Išimama kompresoriaus dėžė
Modeliuose V kompresorius įmontuotas taip, kad jį būtų galima nesunkiai išimti. To gali prireikti, jei, pavyzdžiui, laikui bėgant padidėtų jūsų šilumos poreikiai. Be to, kartais dviem dalimis šilumos siurblį lengviau įgabenti į montavimo patalpą.
Ilgas garantinis laikotarpis
Lämpöässä šilumos siurblių eksploatacijos laikas — bent 20 metų. Šis skaičius tikrai ne iš piršto laužtas. Juk gamintojas šilumos siurblius gamina jau daugiau kaip 25 metus. Todėl pasitikėdami šių šilumo siurblių patvarumu jų kompresoriams suteikiame net 5 metų garantiją!

GEOTERMINIO ŠILDYMO SISTEMOS VEIKIMO PRINCIPAS

Geoterminio šildymo sistema remiasi šilumos mainų dėsniais. Kad energija būtų perduodama iš vienos aplinkos į kitą, reikalingas temperatūrų skirtumas. Energija (šiluma) visada perduodama iš šiltos aplinkos į šaltą. Ypač daug energijos reikia medžiagos agregatinei būsenai pakeisti. Todėl šilumos siurblyje garuojant šilumos agentui (freonui) sugeriamas labai didelis kiekis šiluminės energijos. Toliau šis agentas kompresoriaus stipriai ir staigiai suspaudžiamas, todėl greitai pakyla jo temperatūra. Tada jau aukštoje temperatūroje iš žemės sugertą didelį energijos kiekį jis kondensuodamasis (vėl keisdamas agregatinę būsiną ir dėl to prarasdamas daug šiluminės energijos) atiduoda į patalpų šildymo ar karšto buitinio vandens ruošimo sistemą. Namo šildymui naudojama grindinio ir(arba) radiatorių šildymo sistema su vandeniu. Šilumos siurblys parenkamas pagal tai, kiek jūsų namams reikės šilumos energijos ir karšto vandens.


Atgal
delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas